Rejestracja tel. 601 689 667
693 440 644, 68 454 64 45(6)
ul. A. Krzywoń 2
65-001 Zielona Góra

Warsztaty w Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

warsztaty

W dniach od 8 do 10 listopada 2021 roku w Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się kolejna edycja warsztatów z symulacji medycznych na urządzeniach treningowych w dziedzinie urologii.

Nasi lekarze: dr n.med Andrzej Halinski oraz dr n.med Adam Halinski od początku uczestniczą w tym projekcie jako zaproszeni eksperci. Prowadzą zarówno wykłady, jak i ćwiczenia z zakresu urologicznych interwencji endoskopowych (np. cystoskopia, zabiegi z użyciem lasera, leczenie kamicy moczowej, zabiegi onkologiczne, łagodny przerost prostaty).

Centra Symulacji Medycznej oraz przyrządy do ćwiczeń różnych scenariuszy medycznych, to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin. Związana jest ściśle z praktyczną nauką medycyny studentów, lekarzy w trakcie specjalizacji oraz specjalistów. Studentom pozwala to poznać aspekty danej gałęzi zabiegowej, a lekarzom doskonalić swoje umiejętności. Jako ciekawostkę należy dodać, że w niektórych krajach europejskich egzaminy praktyczne na specjalizację prowadzone są już na takich urządzeniach.

Kolejna edycja warsztatów w styczniu 2022.

Specjalistyczne Centrum Medyczne KLINIKA WIŚNIOWA © 2017Wykonanie: