Rejestracja tel. 601 689 667
693 440 644, 68 454 64 45(6)
ul. A. Krzywoń 2
65-001 Zielona Góra

Implantacja protez prącia

Nasz lekarz Bartosz Krenz (specjalista w zakresie urologii) ukończył szkolenie z implantacji protez prącia w Scuola Italiana di Implantologia Peniena pod okiem prof. Gabriele Antonini – w największym tego typu ośrodku we Włoszech.

Implant prącia pozwala na uzyskanie wzwodu i powrotu do aktywności seksualnej. Ma zastosowanie gdy inne metody leczenia zaburzeń erekcji nie przynoszą efektu lub gdy impotencja jest spowodowana leczeniem onkologicznym- np. po operacji usunięcia prostaty z powodu raka. Leczenie tą metodą ma długą historię i z powodzeniem stosowane jest w większości krajów na świecie. Stosuje się dwa główne typy implantów prącia półsztywne i hydrauliczne.

Implanty półsztywne mają cylindryczny kształt, zbudowane są z cienkiego metalowego rdzenia (np. z nitinolu) i otoczone syntetycznym materiałem. W całości ukryte są w ciałach jamistych prącia i całkowicie niewidoczne. Przed odbyciem stosunku wystarczy wyprostować prącie i jest gotowy do działania.

Implanty hydrauliczne zazwyczaj 3- częściowe, składają się z cylindrów wypełnianych płynem, przy pomocy dyskretnej pompki zlokalizowanej w mosznie. Cylindry podobnie jak w protezach półsztywnych umieszcza się w ciałach jamistych prącia. Po kilkukrotnym naciśnięciu pompki cylindry wypełniają się płynem i pozwalają na uzyskanie satysfakcjonującego wzwodu. Po stosunku, naciskając przycisk na pompce uzyskuje się zwiotczenie prącia.

 

Zapraszamy do umówienia się na wizytę kwalifikacyjną.

Specjalistyczne Centrum Medyczne KLINIKA WIŚNIOWA © 2017Wykonanie: